Yönetimimiz

Yönetimimiz

Yönetim Kurulu Üyelerimiz
Yönetim Kurulu Başkanı
Dr. Kerem KINIK
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
İlyas Haşim ÇAKMAK
-
Mehmet Atila Kurama
Yönetim Kurulu Üyesi
Murat ONUK
Yönetim Kurulu Üyesi
Aykut Emrah POLAT
Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür
Fevzi ÖZTÜRK
Yönetim Kurulu Başkanı
Dr. Kerem KINIK
Dr. Kerem KINIK

1970 yılında Malatya’nın Hekimhan ilçesinde doğdu. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

 

Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde idarecilik yaptı. İstanbul 10. Dönem İl Genel Meclisinde meclis üyeliği ve Sağlık Komisyonu başkanlığı görevlerini yürüttü.

 

Ulusal ve uluslararası teknoloji firmalarında genel müdürlük görevi yaptı. Halen Bezmiâlem Vakıf Üniversitesinde çalışmakta ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak Afet Tıbbı dersleri vermektedir.

 

Üniversite yıllarından başlayarak, çeşitli organizasyonlarda insani yardım için gönüllü oldu, Yeryüzü Doktorları Türkiye Başkanı olarak görev yaptı. Çok sayıda çatışma ve afet bölgesinde insani yardım faaliyetleri ve projeler yönetti, makaleler kaleme aldı.

 

2015 yılında Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcılığına getirildi, 2016 yılında Genel Başkanlığa seçildi. 2015 yılından Kasım 2017’ye kadar IFRC Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonunda yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2017 yılında Avrupa ve Orta Asya Bölgesi’nden sorumlu IFRC Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
İlyas Haşim ÇAKMAK
İlyas Haşim ÇAKMAK

1970 yılında Dusseldorf Almanya’da doğdu. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 1996 yılında Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans üzerine yüksek lisansını tamamladı. 
1992 yılında girdiği iş hayatında, perakende sektöründe ürün, ihracat, iş geliştirme müdürlükleri, icra kurulu ve yönetim kurulu üyelikleri, murahhas azalık ve yönetim kurulu başkanı danışmanlığı gibi çeşitli görevlerde bulundu. Üst düzey yönetici olarak çalıştığı firmalar arasında Esselte Leitz, Panda, Danet, Ülker Golf firmaları yer almaktadır. 2007-2010 yılları arasında Eastgate Capital Group Ltd-Dubai firmasında Türkiye Danışmanı olarak görev yapmıştır. Halen Coldstone Creamery Turkey firmasında Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra, Kızılay Yatırım bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev yapmaktadır.

-
Mehmet Atila Kurama
Mehmet Atila Kurama

1960 yılında Bolu’da doğdu. 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İşletme bölümünden mezun oldu. 1992 yılında Cardiff Business School’da işletme mastır yaptı. Kariyerine yatırım bankacılığı ile başladı. 1984-2001 yılları arasında dünyanın önemli finansal kurumlarından Islamic Investment Co. Of Gulf Cidde, National Commercial Bank Cidde, UBS Londra, Swiss Bank Londra’da çalıştı. Ülker Yıldız ailesine 2001 senesinde grubun bankacılık konusundaki yatırımı olan Family Finans kurumunun CEO’su olarak katıldı. Kurumun birleşme neticesinde Türkiye Finans Katılım Bankasına dönüşmesinde ve nihayetinde 2007 senesinde Suudi Arabistanlı National Commercial Bank’a satılmasında çok önemli rol oynadı. Türkiye’nin en büyük özel şirketlerinden Yıldız Holding’te Genel Müdür, CFO ve Yönetim Kurulu Murahhas Azası olarak görev yaptı. Bu görevi esnasında içerisinde grubun bölgesel bir oyuncudan dünyanın en büyük gıda üreticilerinden birisine dönüşmesi sürecinde; yapılanma, yatırım ve özellikle Godiva ve Şok gibi grubun büyümesinde önemli rol oynayan şirket satın almalarında büyük görevler üstlendi. 2014 yılına kadar Yıldız Holding’in sahibi olduğu Türkiye’deki halka açık en büyük girişim sermayesi yatırım ortaklığı şirketi olan Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın kurucu CEO’su olarak görev yaptı. Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, özellikle 2012 yılında yaptığı Kümaş A.Ş. ve Makina Takım A.Ş. gibi satın almalarda ve o tarihe kadar Türkiye’nin en büyük 2. özelleştirme girişimi olan köprü ve otoyolların satışında oynadığı rol ile ön plana çıktı. 2012-2018 yılları arasında Mondi Tire Kutsan İstanbul, MENA Infrastructure Fund Dubai ve Medyasoft A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyelikleri yaptı. Türkiye Basketbol Federasyonuna 3 dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Halen İstanbul’da bulunan BRK Yatırım Şirketi’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Ayrıca, Fajr Capital Ltd. Dubai, Fajr Capital Advisors Ltd. Dubai ve Cravia Group Holdings Dubai’de yönetim kurulu üyesidir.

Yönetim Kurulu Üyesi
Murat ONUK
Murat ONUK

1974 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Çalışma hayatına 1993 yılında teknoloji sektöründe pazarlama alanında görev alarak başladı. Bu dönem çalıştığı firmalarda ürün gamı ve kurgusunun oluşturulması ve geliştirilmesi, fiyatlandırma ve pazarlama programlarının oluşturulması, dağıtım ve satış kanallarının geliştirilmesi gibi alanlarda önemli katkılar sağladı. Bu çalışmaları neticesinde ilgili firmaların hem satışlarında çok güçlü artışlar görülürken hem de ilgili firmalar ciddi pazar payı kazanımı elde ettiler.

 


Yerli firmalarda gösterilen bu önemli başarılar teknoloji alanında dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Microsoft’un dikkatini çekti ve 1999 yılında Microsoft firmasında Tüketici Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya başladı ve bu görevini uluslararası bir role geçene kadar devam ettirdi. Sektör, hedef kitle, ürün ve kanalları birleştiren kapsamlı bir pazarlama stratejisi geliştirirken yerel ve küresel pazarlama stratejilerini uyumlu hale getirdi. Dağıtım kanallarını Microsoft tüketici ürünleri çevresinde yeniden organize etti. Beş yılda Türkiye Microsoft’un perakende faaliyetinin dünyadaki en iyi üç pazardan birisi olmasını sağlarken perakende kanalı Microsoft Türkiye’nin en hızlı büyüyen iş alanı ve yönettiği bölüm Türkiye’nin en büyük bilgisayar perakende ekiplerinden biri haline geldi. Başarıları, ekibin dört yıl boyunca Microsoft içinde küresel çapta takdir görmesine, örnek gösterilmesine ve toplantılara davet edilmesine sebep oldu. Akabinde 2004 yılında Microsoft şirketinde uluslararası alanda görev aldı ve 2009 yılına kadar Microsoft firmasında Kıdemli Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. 2004 ile 2006 arasında ürünlerin EMEA (Avrupa-Ortadoğu-Afrika) bölgesinde 79 şube, 650 distribütör ve on binlerce dağıtıcı aracılığıyla pazarlanmasını yönetti. Yönetimi sırasında gelirde yüksek oranlı büyüme ve dolayısıyla ciddi pazar payı artışı, giderlerde azalma ve operasyonel verimlilik artışı kaydetme başarısı gösterdi.

 


2009 yılında yeniden Türkiye’ye dönüş yapan ve ülkenin en büyük geniş bant internet servis sağlayıcısı olan TTNET firmasında Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Pazarlama ekip analizi yaptırarak ekibi üç kattan fazla büyüttü ve hazırlanan pazarlama stratejisi ve reklam kampanyalarıyla bir yılda abone sayısında ve gelirlerde önemli artışlar kazanılmasını sağladı. Daha sonra Türk Telekom’da CEO Danışmanı olarak hizmet verdi. Pazarlama, iş ve ürün geliştirme, satış ve yeni satış kanalları konularında CEO‘ya danışmanlık hizmeti sağlarken pazar ve rakiplerin dinamikleri konusunda yakın çalışarak özellikle yatırım, birleşme ve satın alma konularında daha sağlıklı karar alınmasına katkı verdi.

 


2013 ve 2016 yılları arasında Türkiye’nin sektöründe önde gelen kurum ve şirketlerinin yönetim kurullarına ve genel müdürlerine özellikle pazarlama, strateji, finans, iş ve ürün geliştirme, satış ve satış kanalları ile ilgili olarak danışmanlık sağladı. Ayrıca önemli girişim şirketlerine kullanıcı kazanımı, dijitalleşme ile ciro ve iş modelleri konusunda mentorluk yaptı.

 


2016 yılından beri sermaye piyasalarının en yeni ürünlerinden olan gayrimenkul ve girişim sermayesi fonlarının yatırım komitelerine ve yönetim şirketinin yönetim kurullarına aktif olarak katılarak, pazarlama, finans, iş ve ürün geliştirme, satış kanalları ve yönetimi konusunda sunmuş olduğu görüşleriyle katkı sağlamaktadır. Portföy yönetim şirketinin ve rakiplerinin dinamiklerinin daha iyi analizi, vizyon, strateji ve şirket organizasyon yapısının uygunluğunun sağlanması konularında katkıda bulunurken yeni girişimlere mentorluk yaparak, sıfırdan on binlerce kullanıcıya ulaşmalarına, perakende, e-ticaret ve reklam tabanlı iş modelleriyle PC, mobil cihaz ve bulut platformları üzerinden satış gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Sektörün önde gelen beşi gayrimenkul ve beşi girişim sermayesi olmak üzere toplam on fonda yatırım komitesi üyesi olarak görev alırken girişim sermayeyi fonlarının yatırım yaptığı şirketlerde yönetim kurulu üyesi olarak katkı vermektedir. Girişim sermayesi fonlarının yatırım portföyleri, fintek, siber güvenlik, mobil oyunlar, eğitim, eğlence, e-öğrenme alanlarının yanı sıra yiyecek ve yenilenebilir enerji alanlarındaki girişimlerden oluşmaktadır.

 


2020 yılından beri Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nde Denetleme Kurulu Üyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Girişim Sermayesi Meclisi’nde ise Mevzuat ve Düzenleme Komisyonu Başkanı olarak görev almakta ve farklı sektörlerde birçok şirkette yönetim kurulu üyeliği yaparak başta teknoloji ve pazarlama alanlarında olmak üzere bir çok farklı disiplinde destek vermeye devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Üyesi
Aykut Emrah POLAT
Aykut Emrah POLAT

​Aykut Emrah Polat İstanbul doğumlu olup lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. Akabinde Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İktisat Bölümünü tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sonrası çeşitli firmalarda yöneticilik ve işletme ortaklığı yaptıktan sonra 2011 yılında MP Yatırım Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd şirketinin kurucusu olarak gayrimenkul yatırımlarına yönelmiştir. 2013 yılında Ortadoğu Proje Geliştirme İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ proje geliştirme biriminin İcra ve Yönetim Kurulu üyeliğini de üstlenen Polat önemli gayrimenkul yatırımı projelerine liderlik yapmış olup halen iki şirketteki görevine devam etmektedir. Bu görevleri sırasında arsa geliştirme, imar ve ruhsat süreçleri, inşaat ve proje yönetimi ile satış ve pazarlama alanlarında katkı vermiştir. Ayrıca çeşitli vakıflarda yöneticilik ve mütevelli heyeti üyeliği yapmaktadır.

Yönetim Kurulu Üyesi / Genel Müdür
Fevzi ÖZTÜRK
Fevzi ÖZTÜRK

1974 Sivas doğumlu olan Fevzi Öztürk, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü'nü ve İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nü bitirmiştir. Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi Finans Enstitüsü Uluslararası Bankacılık ve Finans programında akademik çalışmalarına devam etmektedir. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi "Sermaye Piyasaları ve Borsa" programını ve Marmara Üniversitesi "Finansal Piyasalarda Alternatif Yatırım Araçları ve Portföy Yönetimi" programını tamamlamıştır. 2009 yılında TKBB tarafından düzenlenen bilimsel araştırma yarışmasında; "Türkiye'de Katılım Bankacılığı ve Fırsatlar" adlı çalışmayla Bilimsel Değerlendirme Kurul Ödülü'nü almıştır. 2008 - 2014 yılları arasında Yeni Şafak Gazetesi'nde ekonomi köşe yazarlığı yapmıştır. 2005 - 2012 yılları arasında TKYD üyesi olarak görev almış, 2013 - 2018 yılları arasında T.C. Adalet Bakanlığı'nda Sermaye Piyasaları, Ticaret ve Varlık Yönetimi alanlarında bilirkişilik faaliyetlerinde bulunmuştur. Profesyonel iş hayatına 1998 yılında Türkiye İş Bankası grubu sigorta şirketinde Fon ve Hazine Yönetimi'nde başlayan Öztürk, 2003 yılında Bizim Menkul Değerler A.Ş.'nin kuruluş sürecinde kurucu kadroda yer alarak hazine ve fon yönetim birimlerinin kurulmasında aktif rol almıştır. Fon ve Portföy Yöneticisi olarak Türk sermaye piyasalarında ilk kez faizsiz prensiplere uygun birçok yatırım ve borsa yatırım fonunun kuruluş sürecinde aktif rol alarak; bu fonların kuruluş, tasarım, yönetim ve operasyonlarından sorumlu Fon ve Portföy müdürü olarak görev almıştır. Türkiye'de ilk kez 2009 yılında Hazine Müsteşarlığı tarafından ihraç edilen Gelire Endeksli Senetlerin, fiyatlama ve teknik konularda proje ekibinde yer alarak, ikincil piyasasında sağlıklı fiyat oluşmasını organize etmiştir. 2013 - 2018 yılları arasında farklı sektörlerdeki işletmelere finansal ve sermaye piyasası konularında bağımsız danışmanlık hizmeti vermiştir. 2018 - 2021 yılları arasında İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. Piyasalar Direktörlüğü'nde Yönetici olarak piyasa işletim, mevzuat düzenlemeleri, piyasa geliştirme tasarımları ve operasyonlarının yürütülmesinde görev almıştır. Mayıs 2021'de Kızılay Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.'nde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Sermaye piyasası faaliyetlerine ilişkin olarak, "Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı", "Türev Araçlar Lisansı", "Kurumsal Yönetim ve Derecelendirme Lisansı" ve "Kredi Derecelendirme Lisansı" sahibidir.

Çerezlerin Kullanımı
Kişisel verilerinizin Kızılay Portföy tarafından işlenme amaçları hakkında daha detaylı bilgi için Çerez Politikası Aydınlatma Metni’ni okumanızı tavsiye ederiz.
ÇEREZLERİ ONAYLA